Nejkrásnější svatební šaty pro dokonalý den - Trendy 2021

Nejkrásnější Svatební Šaty

Trendy svatební šaty pro rok 2022

Trendy svatebních šatů pro rok 2022 se zaměřují na jednoduchost a eleganci. Obléknout se do šatů s minimalistickými liniemi a jemnými detaily je letos in. Průhledné tkaniny, krajky a květinové motivy budou také velkým hitem. Co se střihů týče, populární jsou A-linie, princezna nebo slavnostní šaty s volánky. Barevně dominují odstíny ivory, růžová a modrá. Pro odvážnější nevěsty jsou zajímavou volbou i barevné svatební šaty v pastelových tónech.

Nejlepší materiály pro svatební šaty

Nejlepší materiály pro svatební šaty jsou klíčovým prvkem pro dokonalý vzhled nevěsty. V roce 2022 dominují luxusní látky, jako je krajka, tyl, satén a mikado. Krajka dodává šatům romantický a vintage vzhled, zatímco tyl je lehký a vzdušný, ideální pro letní svatby. Satén je elegantní a lesklý materiál vhodný pro tradiční svatební šaty. Mikado je pevná a hladká látka, která skvěle drží tvar a dodává šatům luxusní vzhled. Při výběru materiálů je důležité brát v úvahu roční období a styl svatebního obřadu.

Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy

Při výběru svatebních šatů je důležité brát v úvahu typ postavy nevěsty. Pro ženy s postavou typu "pírko" jsou vhodné šaty s A-linií, které opticky prodlouží siluetu a zakryjí boky. Pro ženy s postavou typu "hruška" se doporučují šaty s ozdobeným vrškem a jednoduchou sukní. Pro postavu typu "jablko" jsou ideální šaty s V-výstřihem a rozšířenou sukní, které opticky zúží pas. Pro postavu typu "píska" jsou vhodné šaty s přesýpacím hodinovým střihem, které krásně obepnou křivky a zdůrazní ženskost. Každá žena si tak může vybrat svatební šaty, které jí budou nejvíc lichotit a doplnit její jedinečný styl.

Inspirace pro svatební šaty pro nevěstu s plnější postavou

Inspirace pro svatební šaty pro nevěstu s plnější postavou může spočívat v modelech, které zdůrazní její krásné tvary. Šaty s A-liniovou siluetou jsou skvělou volbou, protože opticky prodlužují postavu a zakrývají problematické partie. Korzetové šaty s výrazným pasem nebo šifonové šaty s jemnými volány mohou také být velmi lichotivé. Důležité je vybrat střih, který bude pohodlný a zároveň elegantní. Doporučuje se vyhnout se přeplácaným detailům a spíše vsadit na jednoduchost a kvalitní materiály.

Nejlepší módní návrháři svatebních šatů

Mezi nejlepší módní návrháře svatebních šatů patří světově uznávané značky jako Vera Wang, Oscar de la Renta a Elie Saab. Jejich šaty jsou známé pro svou precizní ruční práci, luxusní materiály a inovativní design. Vera Wang se zaměřuje na moderní a elegantní siluety, zatímco Oscar de la Renta je známý pro romantické a klasické modely. Elie Saab se pak vyznačuje bohatými zdobeními a luxusními látkami. Tyto návrháře si oblíbily celebrity po celém světě díky jejich jedinečnému stylu a dokonalosti provedení.

Jak doplnit svatební šaty vhodnými doplňky

Pro dokonalý vzhled svatebních šatů je důležité vybrat vhodné doplňky, které celkový outfit dotvoří. Klasickou volbou jsou jemné náhrdelníky nebo náušnice s perličkami, které dodají eleganci a sofistikovanost. Pro modernější vzhled mohou být zajímavou alternativou minimalistické kovové doplňky či šperky s drahými kameny. Nezapomeňte také na svatební závoj, který může být krátký nebo dlouhý podle vašich preferencí. Doplňky by měly ladit s stylem šatů a celkovým konceptem svatebního dne.

Jak pečovat o svatební šaty po svatbě

Po svatbě je důležité pečlivě se postarat o svatební šaty, aby zůstaly v perfektním stavu pro případné další použití nebo jako vzpomínka na tento speciální den. Doporučuje se nechat šaty profesionálně vyčistit a uložit je do ochranného obalu, aby nedošlo k poškození látky nebo ozdob. Je také dobré pravidelně provětrávat a kontrolovat šaty, abyste včas zjistili případné známky plísně nebo jiného poškození. Pokud máte v úmyslu šaty dát dál či prodat, může být vhodné je znovu vyčistit a upravit podle potřeb nové majitelky.

Publikováno: 06. 03. 2024

Kategorie: móda

Autor: Tadeáš Vránová

Tagy: nejkrásnější svatební šaty | svatební šaty